Lektoři

Ing. JIŘÍ KOPEČEK, prezident VAV

Ing. Jiří KopečekAbsolvent MZLU – obor zahradnictví, vinařství. Vinařský odborník a pedagog, prezident Vinařské akademie Valtice, člen komise expertů Ministerstva zemědělství, spoluautor několika knih, držitel certifikátu degustátora dle norem DIN, ÖNORM a ISO.

Prof. Ing. JOSEF BALÍK, Ph.D.

Ing. Josef BalíkVysokoškolský pedagog se specializací na kvasné technologie, řízení jakosti a senzorické hodnocení vín a destilátů, vedoucí Ústavu posklizňové technologie Zahradnické fakulty v Lednici MZLU v Brně.

Bc. LIBOR NAZARČUK

Libor NazarčukViceprezident Asociace sommelierů ČR, trojnásobný mistr České republiky – Trophée Bohemia Sekt (Praha 2003, 2004, 2005), trojnásobný mistr Slovenska – Minium Victory Grand Prix sommelier (Brno 2003, 2005), trojnásobný vítěz soutěže Sommelier Znovín (Pardubice 2003, 2004, 2005), trojnásobný vítěz soutěže o Burgundský hrozen (Karlovy Vary 2002, 2003, 2004), držitel certifikátu degustátora dle norem DIN, ÖNORM a ISO, držitel českého rekordu v sekání sektů – sabráži, absolvent Kurzu SOMMELIER VAV.

Ing. Bc. JAN STÁVEK, Ph.D.

Ing. Jan Stávek

Vysokoškolský pedagog (ČZU Praha) a výzkumný pracovník (MENDELU Brno, ZF Lednice), absolvent Přírodovědecké fakulty UP Olomouc a Zahradnické fakulty MENDELU Brno. Předseda VOC Modré hory, člen komise expertů pro zatřiďování vín, člen FIJEV (mezinárodní asociace autorů píšících o víně), externí lektor a technologický poradce v několika vinařstvích. Autor knih Portské a ostatní fortifikovaná vína, Degustační příručka - aneb jak přijít vínu na jméno a Průvodce po Velkopavlovické vinařské podoblasti. Své studijní zahraniční stáže (Portugalsko, Rakousko, Německo, Austrálie) a cesty po celém světě zaměřuje především na fortifikovaná a rosé vína.

Nahoru

Ing. KAMIL PROKEŠ, Ph.D.

Ing. Kamil ProkešAbsolvent Vinohradnictví a vinařství na Mendlově zemědělské a lesnické univeritě v Brně. Je majitelem vinařství Kamil Prokeš. Mistr České republiky - Mezinárodní mistrovství v sekání sektů - sabráži. Držitel českých rekordů v sekání sektů. Držitel certifikátu degustátora dle norem DIN, ÖNORM a ISO platného v celé Evropské unii. Člen Komise expertů pro hodnocení a zatřiďování vín.

Ing. RADEK SOTOLÁŘ, Ph.D.

Sotolář IIVysokoškolský pedagog a vědecko-výzkumný pracovník Ústavu vinohradnictví a vinařství ZF MZLU Brno. Autor mnoha odborných článků a publikací. Vystudoval ZF MZLU v Brně obor Zahradnické inženýrství.

Ing. PETR PTÁČEK

Ptáček II
- Absolvent Vysoké školy chemicko-technologické, obor Kvasná chemie a technologie potravin

- Wine & Spirit Education Trust - ukončen 3. stupeň

- Technolog a ředitel vinařství, Enolog roku 2012 

- Poradce v oblasti vinařství , zakládající člen Unie enologů ČRDoc. Ing. MOJMÍR BAROŇ, Ph.D.

Baroň Vedoucí Ústavu vinohradnictví a vinařství Zahradnické fakulty Mendelovy univerzity v Brně. Garant a vyučující předmětů na fakultě. Prezident Unie enologů ČR. Vystudoval vysokou školu chemicko- technologickou. Posgraduální studium absolvoval na Zahradnické fakultě v Lednici, kde také později habilitoval a získal titul docent. Zabývá se technologií a biochemií vína či problematikou SO2.


AKTUALITY


PROHLÁŠENÍ O ZPRACOVÁNÍ OSOBNÍCH ÚDAJŮ


PARTNER KURZŮ:

logo orez zmenšené
TIP NA DÁREK - DARUJTE VZDĚLÁNÍKURZY O VÍNĚ:

KURZ SOMMELIER 
I. část:  29.08. - 01.09.2022
II. část: 19.09. - 23.09.2022


VINAŘSKÁ AKADEMIE - KADET

22.07. - 24.07.2022
04.11. - 06.11.2022


VINAŘSKÁ AKADEMIE - VINAŘSTVÍ SVĚTA
20. - 22.05.2022


VINAŘSKÁ AKADEMIE - SPECIÁLNÍ TECHNOLOGIE
19. - 20.8.2022 - ZRUŠENO!!


TECHNOLOGIE VÝROBY ŠUMIVÝCH VÍN
26.08.2022


Všechny termíny jednotlivých kurzů najdete zde.VINAŘSKÁ AKADEMIE VALTICE V POŘADU "VÝLETNÍCI" ČESKÉ TELEVIZE
Video shlédnete ZDE
Kudyznudy.cz - tipy na výlet© Vinařská akademie | www.vinarska-akademie.cz
created by www.timetree.eu